Vrhacie hviezdice - NINJA povinná výbava

Vrhacie hviezdy, alebo shurikeny, sú malé zbrane, ktoré boli používané predovšetkým ninja vojvodami v Japonsku. Sú to malé kovové hviezdy s ostnami, ktoré sa používali na útoky a obranu.

 

Shurikeny boli pôvodne navrhnuté ako zbrane na odhodenie, a to s cieľom zasiahnuť nepriateľa na diaľku, alebo ho aspoň vyrušiť. Tieto zbrane boli navrhnuté tak, aby boli prenosné a skryté, čo z nich robilo ideálne zbrane pre ninja bojovníkov.

 

Existuje niekoľko typov shurikenov, ktoré boli používané v minulosti, a každý z nich mal určité výhody. Napríklad tvar hviezdy mal vplyv na to, ako bude shuriken letieť a ako bude zasiahnutý cieľ. Niektoré shurikeny mali dokonca jeden alebo viac ostňov navrhnutých tak, aby prenikli pancierom alebo inými odolnými materiálmi.

 

Ninja vojvodovia boli veľmi tréningoví a zruční v používaní shurikenov, ktoré boli často súčasťou ich výcviku. Bojovali na blízku aj na diaľku a dokázali použiť shuriken ako efektívnu zbraň proti viacerým protivníkom súčasne. Takisto boli schopní vytvoriť ilúzie a zahrýzť sa nepriateľom v situáciách, kedy bolo to najmenej očakávané.

 

V súčasnosti sú shurikeny často súčasťou záujmových a historických klubov a skupín, ktoré sa zaoberajú japonskými bojovými umeniami. Sú tiež populárnou zbraňou v rôznych akčných filmoch a videohrách, čo zvyšuje ich popularitu medzi fanúšikmi bojových umení a japonskej kultúry.